Кольори в інтер’єрі: гармонійне поєднання та трохи про тренди 2020 року
Обрання стилю та кольорів помешкання є чи не ключовим етапом ремонту. Оскільки світ ми в більшій мірі сприймаємо візуально, кольорова гама оселі повинна бути комфортною саме для вас. Хтось любить спокійні кольори та нейтральні інтер’єри, а хтось прагне оточити себе яскравими елементами. Якими би не були саме ваші вподобання, головне щоб все було гармонійним.

Комфортне середовище починається з кольорів. Правильно підібрати кольори можна за допомогою моделі колірного кола, яка розроблена швейцарським художником Йоханнесом Іттеном. Коло Іттена складається з 12 частин – трьох основних кольорів (червоний, жовтий, синій), трьох додаткових, які утворюються при змішуванні основних (зелений, фіолетовий, помаранчевий) і шести кольорів, що утворюються від поєднання основних з додатковими. Всі кольори поділяють на холодні і теплі, а в окрему категорію виділяють ще нейтральні (чорний, білий, сірий, коричневий, бежевий).

Існує кілька основних схем поєднання кольорів в інтер’єрі.
- комплементарне поєднання –поєднання кольорів, що знаходяться на діаметрально протилежних кінцях кола. Один основний колір поєднуєте з контрастним, а якщо побоюєтеся, що буде занадто яскраво – додайте нейтральних кольорів.
- аналогова тріада – найбезпечніший варіант – 3 кольори з палітри, які йдуть підряд.
- класична тріада – поєднання трьох кольорів, рівновіддалених на колі. Тут за основу зазвичай береться один колір, а два інших використовуються для акцентів.
- контрастна тріада – схоже на комплементарне поєднання, тільки до одного основного кольору додаються два сусідніх сектора. Оформіть квартиру в цих тонах, а контрастний залиште для деталей або, навпаки, – зробіть основним один колір, а два інших використовуйте для акцентів.
- прямокутна схема – використовуйте дві пари контрастних кольорів. Важливо не переборщити, тому краще обирати один основний колір і три додаткових.
- квадратна схема – варіація прямокутної, але використовувані в ній кольори розташовуються в колі на рівній відстані один від одного. За цією схемою оформляють східні інтер’єри або інтер’єри в стилі бохо.

Можна також скористатися формулою 60-30-10, де 60% – головний колір, той, в який слід пофарбувати не менше половини елементів інтер’єру, 30% – додатковий колір (меблі, килими та штори) та 10% – акцент (різні аксесуари: подушки, вази, картини, горщики для квітів). Можете використовувати кілька відтінків одного кольору, щоб вийшло ще цікавіше.
Щодо самих кольорів, то слід враховувати ефект кожного кольору:
- білий – візуально розширює приміщення, робить його просторішим і світлішим. Тому якщо у вас невеликий простір, мало вікон, і у вас часто виникає відчуття нестачі повітря, то білий – відмінний варіант. Щоб уникнути такого ефекту стерильності можна розбавити білий інтер’єр дерев’яними елементами та кількома додатковими кольорами за допомогою меблів, штор, картин тощо.
- сірий – як і білий, відноситься до нейтральних кольорів. За рахунок своєї стриманості, дозволяє створити атмосферу спокою і стабільності, а у поєднанні з темними відтінками дерева сірий виглядає вишукано простим.


- чорний – додає інтер’єру елегантності, поєднується з дзеркальними поверхнями, але візуально зменшує приміщення, затемнює його. Чорний необхідно використовувати помірно, переважно в деталях. Підходить для кабінетів, санвузлів (за умови великої кількості світла), спалень, але не дитячих кімнат.
- зелений – колір природи, один з найпоширеніших кольорів у природі, заспокоює та дозволяє розслабитися, тому підходить для спалень і дитячих кімнат. До того ж, зелений колір допомагає концентруватися, саме з цієї причини його часто використовують в оформленні робочих кабінетів.


- синій –саме цей колір для більшості людей є улюбленим. Його легко обігравати в інтер’єрі, він покращує концентрацію уваги та стимулює працездатність. Блакитний має схожі характеристики, але більш свіжий і повітряний. Як і білий, він здатний візуально розширювати простір, створювати відчуття прохолоди. Сині та блакитні відтінки є чудовим варіантом для жарких сонячних кімнат, адже «охолоджують» приміщення для нашого сприйняття, а ось кімнати, в яких потрапляє менше сонці, навпаки здаватимуться занадто холодними.
- червоний -ефектний колір, який привертає увагу. В інтер’єрі червоний колір звужує простір, тому не варто ним зловживати, краще використовувати його в якості акцентного.


- помаранчевий вельми неоднозначний колір – він викликає у людей прямо протилежні емоції, його або обожнюють, або не сприймають взагалі. Такий колір ідеально підходить для оформлення інтер’єрів закладів, магазинів, кухонь.
- жовтий – колір сонця, оптимізму, стимулює творчі здібності, допомагає з концентрацією уваги, саме тому його так люблять діти. Жовтий колір ідеально підійде для оформлення приміщень, що виходять на північну сторону і відмінно компенсує брак сонця.


- фіолетовий – складний для сприйняття, глибокий фіолетовий додає інтер’єру розкоші. Однак, якщо використати неправильний відтінок фіолетового, то, з великою ймовірністю, інтер’єр буде виглядати недолуго. Темний фіолетовий варто застосовувати дозовано, як акцент, а ось лавандовим можна фарбувати стіни.
- рожевий –додає інтер’єру ніжності і легкості. Варто уникати використання надто яскравих відтінків рожевого в інтер’єрі (таких як фуксія), бо, по-перше, їх важко обігрувати, а по-друге, яскраві відтінки досить швидко втомлюють. Якщо ви хочете, щоб інтер’єр виглядав елегантно, то використовуйте пудровівідтінки даного кольору.
- коричневий – дає відчуття комфорту і безпеки. Ефектний в інтер’єрі, підходить для будь-якого приміщення, а використання у поєднанні з натуральним деревом візуально додає тепла і затишку.



Ітрохи про тренди 2020 року у дизайні інтер’єрів.
Ключовий тренд – екологічність. В інтер’єр активно інтегрують природні елементи: від традиційних дерева і каменю до експериментів з матеріалами – килимки з морського очерету або барвистий меблевий шпон з мексиканської кукурудзи.

Лаконічність, простота і зручність, нейтральні кольори, графічні лінії не відволікають уваги і дозволяють зосередитися на відпочинку, спілкуванні і роботі. В інтер’єрі цінується все, що забезпечує затишок і тишу.Набирає популярності стиль japandi (назва від поєднання japan + scandi) – комбінація скандинавських і японських дизайнерських традицій, яким притаманні функціональність, простота форм, природна кольорова гама з точковими яскравими акцентами, мінімум декору, однотонний фактурний текстиль. І якщо скандинавський стиль це прохолодні білі і сірі кольори, то східний декор вводить теплі відтінки і робить обстановку затишнішою.


В інтер’єрі кухні 2020 року буде активно використовуватися латунь, мідь, нержавіюча сталь, а також покриття-імітації. Характерна тенденція інтер’єру кухні 2020 року – мінімізація використання ручок. Прогнозується зростання інтересу до темних матових фактур.
Щодо актуальних кольорів, то на думку експертів з компанії Coloro і WGSN, нас очікує п’ять тонів.
Neo-Mint – новий м’ятний – ніжний пастельний колір, який відображає футуризм. У поєднанні з білим він додає в інтер’єр свіжості і легкості, а більш складні відтінки роблять простір веселішим.


PuristBlue – складний варіант базового блакитного, який сьогодні стає трендом. Він не такий яскравий, як м’ятний, тому напевно припаде до смаку натурам спокійним, неготовим до екстремальних експериментів.


Cassis – суміш рожевого і пурпурного – відтінок чорної смородини буде чудово виглядати як в якості основного, так і акцентного тону.

Cantaloupe – це приглушений помаранчевий або колір дині канталупи. Оптимістичний, життєстверджуючий, він може стати реальною альтернативою жовтому.


MellowYellow або гірчичний – абсолютний хіт останніх років, який не сходить зі сторінок модних журналів. Він прекрасно поєднується як з яскравими відтінками, так і більш насиченими темними.

