Декоративна штукатурка: види та ефекти

Декоративна штукатурка – це спеціальнапластична суміш, часто з додаванням різного роду каміння, слюди тощо, призначена для декорування та оздоблення стін (рідше стель).
Декоративні штукатурки поділяють за видом застосовуваної при виробництві сполучної речовини на мінеральні, акрилові, силіконові та силікатні.

В якості сполучного компонента мінеральної штукатурки виступає цемент. Покриття з такої штукатурки з роками стає тільки міцніше, але воно нестійке до механічного впливу. Як правило, такий матеріал має стандартні світлі тони.

Силікатна штукатурка – в якості сполучної речовини застосовується рідке скло. Таке покриття виходить водонепроникним, високоміцним і стійким до розвитку цвілі, має чудову паропроникність і вогнетривкість та великий вибір колірних відтінків.

Акрилова штукатурка – сполучним компонентом виступає акрилова смола. Вона може мати різне забарвлення, а також підлягає фарбуванню. Даний оздоблювальний матеріал не вирізняється міцністю і довговічністю, має невелику паропроникність.

Силіконова штукатурка – синтетичні смоли є основною сполучною речовиною. Матеріал дуже пластичний і легко наноситься на поверхню стіни, покриття виходить міцним, водонепроникним, не вбирає сторонні запахи та має пилевідштовхуючі властивості.

Питання складу декоративної штукатурки безумовно важливим, але куди важливішим є зовнішній вигляд покриття. Ефектів покриття є досить багато, але враховуючи той факт, що тривалий час в трендах переважає мінімалізм, декоративні штукатурки в інтер’єрах застосовуються менше.

Найпопулярнішим є ефект бетону. За допомогою декоративної штукатурки відбувається абсолютна імітація і створення ефекту бетонної стіни, використовується у інтер’єрах стилю лофт.

Травертин. Ця декоративна штукатурка створює повну імітацію каменю з пористою поверхнею світлого кольору.Природний травертин – це пористий осадовий камінь білого кольору, часто з жовтими або червоними вкрапленнями, що складається з кальциту та арагоніту. Декоративна штукатурка з ефектом травертин створена з натуральних вапняних в’яжучих матеріалів і мармурового пилу, що нагадує структурою розрізаний камінь травертину з імітацію природних дефектів і сколів.

Венеціанська штукатурка. Цей вид штукатурки чудово відтворює імітацію натуральних кам’яних порід таких як мармур, граніт тощо. Оброблення стін венеціанською штукатуркою надає приміщенню дещо помпезного вигляду, а тому підійде не для кожного інтер’єру.
Оздоблення в венеціанському стилі має багато різновидів, однак, основна ідея одна: імітація зрізу дорогих каменів, дзеркального блиску, властивого натуральному матеріалу, зовнішній вигляд, максимально наближений до природного.

Отточенто (оttocento) – декоративна штукатурка, що створює відмінну візуальну імітацію покритих оксамитовою або велюровою тканиною стін. Такий ефект виникає завдяки відображенню світла під різними кутами. Отточенто чудово підходить до різних стилів інтер’єру та є невибагливою в догляді.

Декоративна штукатурка з ефектом імітації піску (сахара) – спеціальний вид покриття, що дозволяє створити на поверхні стіни ефект піщаних дюн і барханів. Залежно від техніки нанесення, можна домогтися матового або перламутрового ефекту, випадково розсипаного піску або пісочних мазків і візерунків. Спеціальний декоративний ефект досягається за рахунок додавання в однорідну масу кварцового піску, що дозволяє створювати об’ємні елементи в декорі, формуючи унікальний і неповторний інтер’єр.

Декоративне покриттяє досить міцним, стійким до механічних пошкоджень і перепадів температури. Цей матеріал не вбирає запахи і не притягує пил, а також має в складі водовідштовхувальні речовини, за рахунок чого поверхню, при необхідності, можна легко вимити звичайними миючими засобами без хімічних наповнювачів. При чищенні краще скористатися м’якою тканиною або губкою, уникаючи твердих щіток, металевих скребків, пемзи або пластику.

Для збільшення терміну служби штукатурного покриття поверх висохлого декоративного шару наносять спеціальні воскові суміші або лесуючі склади. Штучний або бджолиний віск допомагає збільшити гідроізоляцію поверхні, а при нанесенні його на венеціанську штукатурку з’являється додатковий блиск.

Замовлення дзвінка

 


×
Замовлення дзвінка

 ×
КОНСУЛЬТАЦІЯ МЕНЕДЖЕРА×