Декоративна штукатурка у ванній кімнаті: чи краще плитка?
Ванна кімната – особливе місце у квартирі, зі своїм мікрокліматом, а тому підбирати оздоблювальні матеріали потрібно уважно, адже далеко не кожен з них можна використовувати в цьому приміщенні.

Властивості більшості сучасних декоративних штукатурок не лише допускають їх контакт з вологою, що міститься в повітрі, а й дозволяють витримувати безпосередній вплив води. Вони не вицвітають і взагалі не втрачають своїх первинних властивостей, незважаючи на перепади вологості і великі коливання температури. Крім того, декоративна штукатурка для ванних кімнат має й інші переваги.
- високий ступінь паропроникності. На відміну від плитки, декоративні штукатурки поглинають пар з повітря при надлишку і віддають при нестачі, як наслідок, ви отримуєте врегульований мікроклімат у ванній кімнаті.
- простий і легкий догляд. Не варто думати, що сучасна декоративна штукатурка є ніжним покриттям, яке не здатне протистояти побутовій хімії. Вона з легкістю переносить прибирання з використанням губок і чистячих засобів, до того ж у більшості випадків декоративна штукатурка має антистатичний ефект, завдяки чому бруд на ній майже не осідає.
- можливість створити цікавий інтер’єр ванної кімнати. Декоративні штукатурки здатні імітувати будь-які природні матеріали, необхідно лише знайти хорошого майстра😊

Щоб обробка стін декоративною штукатуркою у ванній не піднесла неприємних сюрпризів у вигляді чорних плям, відшаровування, бульбашок, слід уважно вивчити її склад і вибрати вологостійкі види.

Однією з найбільш водостійких вважається мінеральна декоративна штукатурка. Покриття фактурне, паропроникаюче, основні компоненти штукатурки – цемент і вапно, іноді з вкрапленнями мармуру – чим більші часточки, тим яскравіший рельєф покриття. В процесі експлуатації штукатурену поверхню можна мити теплою водою з додаванням побутової хімії, терти щітками і абразивними губками. До недоліків можна віднести низьку еластичність, тому не рекомендується її використання у ванних кімнатах новобудов і будинків, схильних до вібрацій.
Полімерна декоративна штукатурка у ванній на основі акрилу – це готова суміш, до складу якої входять синтетичні смоли, дрібні часточки скла чи мармуру, вона колерується в будь-який колір. У акрилової суміші високий ступінь стійкості до вологи, але полімери в її складі ускладнюють повітрообмін, тому при рішенні використовувати саме цей склад, слід заздалегідь подбати про хорошу вентиляцію приміщення.
Штукатурки на основі силіконових смол – один з універсальних матеріалів для обробки ванної. Склад еластичний, тому силіконова декоративна штукатурка у ванній кімнаті легко наноситься, має високі гідрофобні характеристики, паропроникаюча, перешкоджає утворенню цвілі. Силіконова штукатурка для ванної кімнати не вигорає під дією ультрафіолету, що є важливим для санвузлів в приватних будинках, де є вікно.
Силікатна вологостійка штукатурка для ванної не пропускає воду, перешкоджає утворенню цвілі і грибків. Розчин паропроникаючий, що сприяє збереженню сприятливого мікроклімату. Широкий сегмент кольорових відтінків дозволяє підібрати потрібний колір під будь-який стиль інтер’єру, єдиний мінус – висока ціна, але це з лишком покривається естетикою і довговічністю обробки.

Поверхня для нанесення декоративної штукатурки у ванній повинна бути ретельно підготовлена. Найкраще це зробити за допомогою сануючої штукатурки, яку використовують для вирівнювання стін. Після висихання на поверхні, якою вона стикається зі стінами, утворюється деяка подібність плівки, що не пропускає вологу, а також такий розчин стійкий до випадання солей.