Як уникнути затоплення: етапи сантехнічних робіт
Сантехнічні роботи, як і електромонтажні, потрібно починати з першого дня ремонту. План простий:
- визначаємо місцерозташування сантехнічного та опалювального обладнання;
- робимо розмітку прокладення водо-, опалювальних та каналізаційних комунікацій;
- підраховуємо кількість необхідних матеріалів та закуповуємо матеріали та технічне обладнання;
- монтуємо труби, встановлюємо фільтри для очищення води;
- підключаємо сантехнічні прилади та побутову техніку.

Прокладання нових труб водопроводу потрібно починати після зведення всіх стін і перегородок у ванній кімнаті і санвузлі. Для прокладання водопроводу найбільш популярні металопластикові труби (шовні і безшовні), пластикові водопровідні поліпропіленові труби.
Спочатку креслимо план приміщення ванної кімнати. Далі вказуємо в кресленнях розташування всіх сантехнічних приладів з урахуванням масштабу. Правильно розставити сантехніку дуже важливо, всі прилади потрібно розташувати таким чином, щоб поряд з кожним з них залишалося досить місця.
Сьогодні використовується дві загальноприйнятих схеми розводки – послідовна і колекторна. Послідовна (або як ще її називають – трійникова) система вважається класичною. Система дуже проста – від центральних стояків, через які в квартиру подається гаряча і холодна вода, прокладається головна труба, від якої живиться кожен сантехнічний прилад в квартирі. Найголовніший недолік такого типу підключення в тому, що всі прилади живляться від однієї труби, і коли один прилад працює, натиск у всіх інших падає. Інший недолік криється в способі відключення. Якщо один сантехнічний прилад зламається, то, щоб його відремонтувати, доведеться повністю перекрити воду в квартирі.

Колекторна система використовується в тих будинках, де є велике навантаження на систему водопроводу. В цьому випадку всі сантехнічні точки підключаються до колектора. Найчастіше колектор ховають в спеціальній шафі або закритій ніші – з естетичних міркувань. Кожен сантехнічний прилад приєднується до колектора окремо. При такому способі підключення знадобиться велика кількість труб, а монтажні роботи займуть багато часу.

Хоча з підключенням такої системи доведеться повозитися, перевага очевидно: тиск у всіх сантехнічних пристроях буде стабільним при будь-якому режимі експлуатації водопроводу. Ще одна перевага колекторної системи – це можливість в разі поломки виконати відключення тільки одного сантехнічного приладу, а не всього водопроводу в квартирі, як це відбувається при послідовному підключенні. Ця ж обставина дозволяє персоналізувати характеристики водопровідної системи для кожного конкретного приладу. При цьому немає необхідності перекривати воду повністю – досить перекрити кран на потрібному відведенні. Для цього між колектором і приладом встановлюють необхідні пристрої, наприклад, фільтри, редуктори і т.д. На тиск води в системі можна впливати: потік води можна посилити або, навпаки, зменшити, очистити від домішок або наситити корисними речовинами і т.д.