Рідкі шпалери. Як це?

Рідкі шпалери

Рідкі шпалери або як їх ще називають декоративна текстильна штукатурка – це сучасний оздоблювальний матеріал про який не та часто згадують під час здійснення  ремонту приміщень. За його допомогою можна прикрасити стіни та стелі вашої квартири створивши унікальний лаконічний інтер’єр. Дитячі кімнати, спальні, вітальні  це звична сфера застосування рідких шпалер, адже саме для виконання їхнього ремонту ми обираємо максимально безпечні матеріали. Асортимент відтінків, текстур та виробників здатен вразити своїм різноманіттям. До складу текстильної штукатурки входять: текстильні волокна, целюлоза та шовк, клейка складова, декоративні домішки (гліттер, блиск чи флок).

Переваги та недоліки

Сильні сторони рідких шпалер:

 • вони абсолютно безпечні – антистатичні, гіпоалергенні, екологічні;
 • не потребують ідеально рівної поверхні;
 • відсутність швів;
 • пластичність;
 • хороша теплоізоляція, трохи підвищують шумоізоляцію приміщення;
 • відносна простота нанесення та демонтажу;
 • можливість багаторазового використання).

Мінусами цього матеріалу є:

 • дорожнеча;
 • достатньо тривалий термін висихання (2 дні);
 • підвищена чутливість до вологи;
 • целюлозні шпалери чутливі до ультрафіолетового проміння.
Рідкі шпалери

Види рідких шпалер

Придбати рідкі шпалери можна у напівсухому та сухому стані. Найчастіше зустрічаються 3 види:

Целюлозні. Найбільш доступний варіант на українському ринку. Для основи використовують продукти від перероблювання деревини. Вид з найкоротшим терміном служби. Непогано підходять для використання в приміщеннях з незначною кількістю природного світла;

Текстильні (шовкові). Дорогі та довговічні. Мають легкий блиск завдяки штучним шовковим волокнам. Не вигорають на сонці;

Бавовняні. Теплі, приємні на дотик, мають ефектний вигляд, але не гладкі. Зроблені на основі бавовняних волокон з додаванням декоративних елементів.

Також в будівельних магазинах можна зустріти змішаний тип – целюлозно-шовкових шпалер  який вдало поєднує усі переваги та має нижчу вартість у порівнянні з шовковими.

Рідкі шпалери

Способи нанесення та демонтаж рідких шпалер

Шпалери такого типу можна наносити на цементну стяжку, метал, гіпсокартон, дерево, та інші поверхні не обов’язково бездоганно рівні. Головне щоб на поверхні не було старих шарів фарби та штукатурки, що осипається, а також старих паперових шпалер, тріщин то що.

Спосіб нанесення рідких шпалер в дечому нагадує шпаклювання. Обоями їх називають швидше через те що часто їх розглядають як альтернативу класичним рулонним шпалерам. Для того щоб підготувати робочу суміш потрібно залити сухий порошок розфасований як правило в кілограмові  пакування гарячою водою. Через 1-2 години клей розбухне, суміш стане еластичною та більш зручною для роботи. Товщина нанесеного на стіну чи стелю шару текстильної штукатурки становить від 3 до 5 мм в залежності від вимог замовника та типу суміші.

Для того щоб повністю або частково видалити непотрібну ділянку рідких шпалер потрібно лише добре змочити її теплою водою та з допомогою шпателя демонтувати. Знятий матеріал надалі можна буде використати повторно.

Замовлення дзвінка

 


×
Замовлення дзвінка

 ×
КОНСУЛЬТАЦІЯ МЕНЕДЖЕРА×