Стабілізований мох

стабілізований мох в інтер'єрі

Стабілізований мох не зовсім будівельний матеріал, проте дедалі частіше його використовують для прикрашення стін на завершальних етапах ремонту приміщень. В першу чергу все завдяки насиченому яскравому кольору який може бути не обов’язково зеленим, але й червоним, синім, жовтим, пурпурним та будь-яким іншим забарвленням. По-друге, термін служби стабілізованого моху інстальованого на стіну в квартири сягає від 5 до 10 років, цього цілком достатньо особливо для більшості розважальних закладів, кафе, ресторанів та комерційних приміщень, адже оновлення інтер’єрів у них здійснюється саме в таких часових інтервалах.

Переваги

  • Тривалий термін служби;
  • Екологічно безпечний;
  • Не висока вартість монтажу;
  • Приємний вигляд;
  • Не вибагливий у догляді;

Недоліки

  • Не витримує навантажень;
  • Боїться морозу;
  • Поступово втрачає забарвлення під дією прямого сонячного проміння;
стабілізований мох 3D панелі

Що значить "стабілізований"?

Стабілізація моху, полягає у хімічній обробці речовиною яка замінює воду у рослині на розчин, що припиняє у ній усі біологічні процеси. Таке бальзамування робить її гнучкішою, проте природне забарвлення втрачається. Насичений колір виробники повертають моху за допомогою штучних барвників.

Мох та інші стабілізовані рослини використовують для вертикального та горизонтального озеленення (живі стіни, фіто стіни), створення композицій, панно, як декоративні вставки в 3d панелях чи конструкціях з гіпсокартону.

стабілізований мох

Монтаж живих фіто стін

Є два схожих між собою способи монтажу стабілізованого моху. Обидва здійснюються з допомогою відповідного клею. Перший не надто поширений полягає у безпосередньому приклеюванні моху до стіни. Він дешевший, але демонтаж такого озеленення займе значно більше часу та сили в порівнянні з іншим методом.

Інший, рекомендований спосіб передбачає наклеювання моху на підготовлені панелі (наприклад з фанери). А  уже потім їх кріплять до стіни саморізами. Деінсталювати таку панель достатньо просто, при цьому стіна практично не ушкоджується і потребує мінімальної обробки перед подальшим оздобленням, фарбуванням чи поклейкою шпалер.

стабілізований мох на стінах

Рекомендації по догляду

В першу чергу власники квартири повинні вибрати місце для стіни зі стабілізованого моху. Бажано щоб пряме сонячне проміння не потрапляло на неї. В кімнаті повинен бути постійний рівень вологості повітря. Стабілізовані рослини не потребують поливу. Вони не здійснюють фотосинтез та виробляють кисень. Для очищення вашої зелено стіни можна використовувати звичайний фен без нагрівання, що дозволяє повністю позбавити її від пилу.

стабілізований мох в офісах
Замовлення дзвінка

 


×
Замовлення дзвінка

 ×
ВИКЛИКАТИ МАЙСТРА ЗАМІРНИКА×