Тепла підлога

Тепла підлога є чудовим додатковим джерелом для обігріву житла. Перевагами теплої підлоги є не лише економія коштів на оплату комунальних послуг, а й рівномірний розподіл тепла у приміщенні – різниця температури повітря під стелею і біля підлоги мінімальна. Теплу підлогу можна укладати на будь-яку основу, можна контролювати і регулювати температуру теплоносія, а значить, і температуру всередині кімнат.

Існує два різновиди теплої підлоги – електрична та водяна. Розглянемо особливості та види кожної з систем.

Електрична тепла підлога.

Для монтажу електричної теплої підлоги потрібна суха основа, теплоізоляція і заземлення.

Кабельна тепла електрична підлога є найдоступнішою. Зовні виглядає як звичайний електропровід, який фіксується кріпильною стрічкою і заливається шаром цементної стяжки, або монтується в шар плиткового клею, якщо це тонкий кабель. Застосовуваний кабель буває двох видів – одножильний та двожильний, відмінність їх у тому, що для підключення одножильного кабелю потрібно створити замкнутий контур, щоб звести обидва кінці до місця підключення. Двожильний кабель нагрівається при проходженні струму, віддаючи тепло шару стяжки і покриттю, забезпечуючи рівномірний підігрів поверхні. На рішення, яку систему купити для установки, можуть вплинути міркування економії – там, де мешканці не проводять багато часу, можна встановити одножильний кабель, а для дитячої або спальні потрібен двожильний.

Термомати – різновид кабельних систем, відрізняється тим, що кабель вже закріплений на сітці зі скловолокна, що забезпечує простоту його укладання – на чорнову поверхню розкочується рулон-секція, обігрівач покривається тонким шаром плиткового клею і покриттям підлоги. При складній конфігурації поверхні, на яку монтується секція, склосітка надрізається, і частина секції розгортається в потрібну сторону. Кабель повинен залишатися цілим.

Інфрачервона плівка – це карбонові смуги товщиною до 0,5 мм, розміщені між двома шарами термостійкого поліестру і з’єднані паралельно мідними шинами. Окремі смуги термоплівки з’єднуються на місці установки – кабель випускається повністю готовим до монтажу і тільки підключається до мережі. А ось низький ступінь вологозахисту не дозволяє встановлювати ІЧ-плівку в стяжку або під плитку.

Водяна тепла підлога

Як можна зрозуміти з назви, джерелом тепла є гаряча вода. Варто пам’ятати, що теплу водяну підлогу не можна встановлювати у квартирі з централізованим опаленням. З якими проблемами можна зіткнутися після встановлення теплої водяної підлоги? По-перше, ризик затоплення приміщення знизу. По-друге, якість води – горизонтально розташовані труби теплої підлоги швидко забиваються. По-третє, потреба регулювати тиск у мережі. По-четверте, якісна гідроізоляція.

Вид системи теплої підлоги слід обирати залежно від ситуації. Електрична тепла підлога потребує наявності потужної електропроводки. Водяна тепла підлога перед установкою потребує проведення підготовчих гідроізоляційних робіт.

Обрання виду та монтаж теплої підлоги слід доручити професійним майстрам, це дозволить в майбутньому уникнути виникнення неприємних ситуацій.

Замовлення дзвінка

 


×
Замовлення дзвінка

 ×
КОНСУЛЬТАЦІЯ МЕНЕДЖЕРА×